Niecodzienne zastosowanie kominka

Artykuł / Inspiracje

Kominek stanowi idealne uzupełnienie ciepła, zwłaszcza w chłodne, zimowe dni. Jest to również bardzo ciekawa, a zarazem stylowa dekoracja. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na nią w swoim domu. Przedstawiamy Państwu nietypowe rozwiązanie architektoniczne. Niewątpliwie sprawdzi się ono w większych pomieszczeniach o znacznym metrażu.
Oto kominek, którego główną funkcją nie jest dawanie ciepła bądź dekorowanie pomieszczenia, palenisko to oddziela od siebie dwie strefy, tworząc tym samym dwa zupełnie odrębne pomieszczenia. Kominek ten został w całości wykonany z marmuru, co doskonale współgra z drewnianą podłogą. Warto zwrócić uwagę na jego wielkość. Nie jest to małe rozwiązanie, wręcz przeciwnie. Zastosowanie kominka, jako przegrody z jednej strony służy rozdzieleniu dwóch miejsc, z drugiej jednak tworzy ogniwo je scalające. Z jednej strony mamy salon, z drugiej zaś sypialnie.
Szczególną uwagę warto poświęcić kolorystyce zastosowanej w tym rozwiązaniu architektonicznym. Jasna, drewniana podłoga sprawia, że pomieszczenie jest ciepłe, przytulne i miłe. Chłodny, ciemny granit nadaje mu charakteru i drapieżności. Dodatkowo ogniste płomyki wzmacniają ciepłe barwy tworząc przyjemny nastrój zarówno w jednej jak i drugiej strefie.
Rozwiązanie to przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla dużych pomieszczeń. Drewno zestawione z granitem pozwalają nam w gruncie rzeczy dobrać dowolne dodatki i dekoracje do obydwu wnętrz. Dzięki użyciu uniwersalnych materiałów możemy zaaranżować tego typu metraż zależnie od naszych preferencji.