Zabudowa grzejników

Artykuł / Inspiracje

Odpowiednia zabudowa grzejnika może stanowić niezwykle designerską ozdobę naszego pomieszczenia. Piękna i stylowa osłona do salonu bądź sypialni sprawi, że nawet najnudniejsza aranżacja pokoju nabierze blasku i zyska nowoczesny wygląd. Zmień wystrój swojego wnętrza za pomocą tylko tego jednego dodatku. Opcję tą polecamy zwłaszcza tym, którzy chcą ukryć mankamenty swojego kaloryfera.
Osłonę na kaloryfer możemy zarówno kupić jak i zrobić własnoręcznie. Ważne by byłą ona dopasowana kolorystycznie do wystroju całego pokoju. Ażurowe wzory wykonane z paneli dekoracyjnych mogą stanowić ciekawą ozdobę wnętrza. Samodzielnie możemy wykonać ciekawą i stylową osłonę np. z materiału- dekoracyjna serweta bądź cienkie kilimy sprawdzą się w tej roli idealnie.
Stare, żeberkowate kaloryfery nie wyglądają zbyt dobrze zwłaszcza na tle nowoczesnego salonu. Odpowiednia osłona nada wnętrzu nowego charakteru i ukryje nieciekawy grzejnik. Jeżeli marzy nam się coś niebanalnego warto postawić na zabudowę drewnianą, z wyciętymi dużymi, ażurowymi wzorami o barwie pasującej do wnętrza naszego pokoju. Ciekawą opcją jest instalacja świetlna wewnątrz osłony – po zgaszeniu świateł w salonie czy sypialni rozświetlona ozdoba nada wnętrzu romantyczny klimat. Taka osłona sprawdzi się również w pokoju naszego dziecka. Zabudowę z płyty MDF możemy w dowolny sposób przyozdobić np. w ulubione wzory naszej pociechy.
Zabudowa grzejnika powinna być nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. Pamiętaj, że dopływ ciepłego powietrza do wnętrza jest niezbędny.